Havaların soğumasıyla birlikte kışın geldiğini anlıyoruz. O halde yazlık cilt bakım ürünlerini bir kenara bırakıp kışlık için cilt bakım ürünlerine yatırım yapmanın tam zamanı!

1- Nemlendiricinizi Değiştirin

Yazın kullandığımız ince yapılı hafif kremler soğuk havalarda cildi korumaya ve nemlendrimeye yeterli gelmez. Bu nedenle kış aylarında yoğun nemlendirici kremler tercih edilmelidir. Böylelikle cildinizi korumuş ve nem bariyerini güçlendirmiş olursunuz

2- Hyaluronik Asit Kullanın

Hyaluronik asit, cildi nemlendiren ve yenilenmesini destekleyen bakım ürünleri arasında yer alır. Yoğun besleyici özelliği sayesinde cildin doğal yapısını koruyarak kuruluğa bağlı çizgi, kırışıklık vb. Gibi cilt problemlerinin oluşmasını engeller. Bu doğrultuda kış aylarında cildinizi etkili bir şekilde nemlendirmek ve yaşlanma karşıtı bakımınızı desteklemek için Hyaluronik asit kullanabilirsiniz. Bu özelliklerin yanı sıra ciltte hyaluronik asit kullanımın faydalarına bakacak olursak;

  • Antioksidan içeriği sayesinde cildi çevresel faktörlere karşı korur.
  • Cilt bariyerini güçlendirir ve yaşlılık belirtilerini geçiktirir.
  • Cildin nem seviyesini yükseltir.
  • Cilde sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm kazandırır.

3-Dudaklarınızı ve Ellerinizi Soğuk Havaya Karşı Koruyun

Kış aylarında özellikle soğuk hava şartlarından dolayı eller ve dudaklar nemini ve ışıltısı kaybeder. Böylece zamanla kurur, çatlamaya başlar. Bu durumu önlemek ellerinizi ve dudaklarınızı çevresel faktörlere karşı korumak için düzenli olarak nemlendirmek gerekir. Bu noktada her an yanınızda taşıyabileceğiniz stick dudak kremlerinden ve el kremlerinden faydalanabilirsiniz.

4-Vücudunuzu Nemlendirmeyi İhmal Etmeyin

Soğuk havalardan vücudumuzun da etkinlendiğini biliyor muydunuz? Kıyafetler vücudumuzu ne kadar korur gibi düşünsek de aslında çevresel faktörler vücudumuza da etki etmektir. Özellikle kış aylarında cilt, el ve dudakların daha hızlı kurumasının yanı sıra vücudumuzda kurumaya ve canlılığını kaybetmeye başlar. Bu anlamda yoğun nemlendirici vücut kremleri ile kuruluğu önleyerek vücudunuzun daha yumuşak ve bakımlı görünmesini sağlar.

5- Bol Su İçin

Yaza oranla kış aylarında ciltteki terleme oranı oldukça düşüktür. Bu sebeple de kişilerde daha az susuzluk hissi oluşur. Ancak soğuk hava cildi kuruttuğu için cildin nem dengesini içten desteklemek gerekir. Diğer mevsimlerde olduğu gibi kışın da su tüketimine ekstra özen göstermek oldukça önemlidir. Günde minimum iki litre su içerek cildinizin nem seviyesine katkıda bulunur ve vücudunuzun günlük su ihtiyacını karşılayabilirsiniz.