Cildin en genç ve taze olduğu yaş aralığı 20’li yaşlardır diyebiliriz. Bu yaşlarda ‘’Cildim genç bakım yapmama gerek yok’’ diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak cilt sağlığını ve güzelliğini korumak için günlük bakım rutini son derece önem taşır.

20’li yaşlarda yapmaya başladığınız doğru cilt bakım ürünleri ile ileriki yaşlarda oluşabilecek cilt problemlerini de en aza indirgeyebilirsiniz. Peki 20’li yaşlarda cilt bakımı nasıl yapılır? Gelin birlikle inceleyelim.

Bu aşamada altın kural kimyasal içerikli ürünlerden uzak durmaktır. Çünkü kimyasal içeriği yüksek olan ürünler cildin doğal yapısnı bozarak çeşitli cilt problemlerinin oluşmasına zemin hazırlar. 20’li yaşlarda özel ve yoğun bir cilt bakımına ihtiyaç duyulmaz. Cildin günlük bakımı yapılmalıdır. Bu anlamda  “İyi Kalpli Cilt Bakım” ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Cildinizi Temizleyin

Yaşınız kaç olursa olsun cilt temizliği olmazsa olmaz ilk adımdır. Makyaj yapılsın veya yapılmasın cilt güç içerisinde toz, egzoz dumanı gibi daha birçok faktöre maruz kalır. Temiz ve sağlıklı bir cilt için sabah- akşam yüz temizleme jeli ile arındırılmalıdır.

Nemlendirin

Cilt bakımının ikinci en önemli adımı ise nemlendirici uygulanmasıdır. Cilt tipiniz ne olursa olsun her cilt mutlaka nemlendirilmelidir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kişinin cilt tipidir. Kuru ciltler daha yoğun yapıda nemlendirici tercih etmeliyken normal, karma ve yağlı ciltler  ince yapıda jel nemlendirici uygulamalıdır.

Cildinizi Güneşten Koruyun

Güneş D vitamini açısından faydalı olasa da güneşte uzun süre korunmadan kalmak çeşitli cilt problemlerinin oluşmasına zemin hazırlar. Cildin doğal yapısını korumak, ilerleyen zamanlarda yaşılık belirtilerini geçiktirmek ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için yaz, kış güneş kremi kullanılması gerekmektedir.

Ağır Makyajlardan Kaçının

Kendi güzelliğinizin farkına varın! Yoğun makyaj malzemeleri kullanarak cildinizin nefes almasını engellemeyin! Bunun için mineral makyaj ürünlerini tercih edebilirsiniz. Mineral içeriği sayesinde cilde zarar vermeden doğal bir canlılık ve bakımlı bir görünüm sağlar.